• STATISTIKY
  • KONTAKT
  • PŘIHLÁSIT
  • Traverza porazila účastníka MS

22. 11. V historicky prvním mezikontinentálním klání si Mukařovští poradili s reprezentací Thajska a zvítězili 5:4.

Traverza porazila účastníka MS

Reprezentace Thajska absolvuje měsíční tréninkový kemp v Kutné Hoře, kde se připravuje na blížící se světový šampionát. Fakt, že Asiaté berou letošní MS opravdu vážně, dokládá i to, že si do České republiky přivezli početný realizační tým včetně vlastního kuchaře.

Od začátku aktivně hrající Thajci dělali Traverze potíže především v osobních soubojích. Historicky prvním střelcem Mukařova v mezikontinentálním střetnutí byl Tomáš Sláma, který zaznamenal první branku zápasu. Thajci ovšem stihli do přestávky utkání otočit a vedli po první třetině 2:1. Hbití Asiaté nutili Traverzu k chybám a zaslouženě si vybudovali dvougólový náskok. Traverza ovšem zapla a dokázala zápas otočit ve svůj prospěch. Krásnými střelami z dálky se prosadil kapitán Drahorád a útočník Noha. Z dorážky pak strhnul vedení na stranu Mukařova Otto. Ve třetí třetině sice Thajci skóre srovnali, vedení Mukařovu ovšem vrátil Walter Schubert. V závěrečné power play Traverza urbánila hubený náskok a připsala si tak cenný skalp 14. týmu posledního světového šampionátu.